Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się z nami skontaktować telefonicznie lub mailowo:

(95) 742 02 38 / 793 411 848 w godzinach: poniedziałek - piątek: 900 - 1700 sobota: 900 - 1300

E-mail kontaktowy: kontakt@topbhp.pl

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 95 742-02-38 / 793 411 848

Darmowa wysyłka od 150 zł  |  Wysyłka w ciągu 48 h

Potrzebujesz pomocy? Kliknij tutaj

Poradnik doboru odzieży roboczej

Strzał w dziesiątkę – zakup najlepszej odzieży roboczej to priorytet w ochronie zdrowia i ciała. Gdy wykonujesz zadania wymagające specjalistycznej garderoby, bądź specyfika pracy w twoim zakładzie wymaga korzystania z takiego ubioru, warto zainwestować w doskonałe produkty, dedykowane wymagającym warunkom.

W trosce o komfort pracy we własnym gospodarstwie domowym, decyzja o zakupie profesjonalnego stroju roboczego jest doskonałym pomysłem – zawsze warto jednak nabyć produkty w oparciu o kompetentną wiedzę! Podobnie, wyposażając pracowników w odzież roboczą, należy być w pełni świadomym o jej bezpośrednim wpływie na zdolność do bezpiecznego realizowania powierzonych zadań. Czy to dla celów zawodowych, czy nie mniej ważnego osobistego komfortu w trakcie czynności gospodarczych – umiejętny wybór garderoby zdeterminuje jakość przyszłej pracy. Jak wybrać najlepiej, by wykonywanie obowiązków było efektywne, wydajne i higieniczne?


Zanim kupisz – 5 kluczowych aspektów do rozważenia

  1. Poszczególnym branżom i okolicznościom pracy, dedykowane są konkretne produkty i rozwiązania!
  2. Przyjrzyj się warunkom, w jakich będziesz wykonywał obowiązki – czy to prywatne, czy też zawodowe - w jakiej temperaturze, warunkach atmosferycznych – rozważ potencjalny deszcz, upał, mróz, czy wiatr. Czy praca będzie wykonywana wewnątrz czy na zewnątrz – to wszystko ma niebagatelne znaczenie!
  3. Przeanalizuj ewentualne zagrożenia. Ocena ryzyka wykonywania danej pracy gospodarczej czy tzw. ryzyka zawodowego związanego z wykonywaniem pracy na danym stanowisku to priorytet w trakcie wyboru odzieży! Ich zdecydowaną większość można przełożyć na parametry lub cechy użytkowe stosowanego wyposażenia roboczego.
  4. Jeśli kupujesz odzież pracowniczą, zwróć uwagę, że odzież dla poszczególnych branży wymaga specyficznych, ściśle określonych cetyfikatów.
  5. Wygoda i komfort – bez nich praca nigdy nie będzie efektywna!

Reasumując, głównym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży roboczej, są jej właściwości użytkowe, przy jednoczesnym uwzględnieniu warunków pracy i ewentualnych zagrożeń.


Odzież robocza, czyli...

Odzież roboczą stanowi wyposażenie, które ma na celu ochronę zdrowia, a także zabezpieczenie przed zniszczeniem własnego ubrania.

Standardowym wyposażeniem pracownika jest odzież robocza, na którą składają się:

spodnie robocze (do pasa lub ogrodniczki),

bluza lub koszula robocza,

koszulka z krótkim bądź długim rękawem,

odpowiednie obuwie,

odzież chroniąca przed wpływem warunków atmosferycznych (kurtki przeciwdeszczowe lub ocieplane, kamizelki),

czapki i rękawice.

Jakość garderoby pracowniczej – co to oznacza w praktyce?

1. Materiał

Obecnie wykorzystywane materiały do produkcji odzieży pracowniczej to głównie bawełna, akryl, poliamid i poliester. Obecnie najpopularniejsze wydają się mieszanki bawełniano-poliestrowe i bawełniano-poliamidowe, które w zależności od zastosowanej technologii produkcji, charakterystyki splotów, gramatury i zakresu innych domieszek stanowią podstawę do wyrobu odzieży roboczej niemal we wszystkich kategoriach. Poszczególne tkaniny posiadają inne właściwości użytkowe – dlatego należy je uwzględnić przy wyborze konkretnych elementów garderoby.

Bawełna - jest włóknem naturalnym - dobrze przepuszcza powietrze, jest lekka, oddychająca – idealna w środowiskach suchych i ciepłych. Nie jest dobrym wyborem przy czynnościach na zewnątrz, w trudnych i zmiennych warunkach atmosferycznych!

Akryl/elastan – charakteryzują je właściwości rozciągające – są to tkaniny sprężyste, a przy tym miękkie i umożliwiające swobodę ruchów. To doskonałe materiały przy pracach wymagających klękania, pracach montażowych czy w ciągłym ruchu.

Poliester – podobnie jak poliamid jest popularnym włóknem syntetycznym. Jego podstawową zaletą jest wytrzymałość i łatwość konserwacji i pielęgnacji. Garderoba z niego wykonana jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, o które w trakcie prac nie trudno.


2. Wykonanie

Przy wyborze najlepszego ubrania roboczego kluczową kwestię, poza zastosowanym materiałem, stanowi jakość wykonania. Na rynku dostępnych jest mnóstwo propozycji, znacznie różniących się wykonaniem tj. zastosowanymi elementami, wzmocnieniami, ergonometrią, szwami, dodatkami typu zamki, czy rzepy.

Funkcjonalność odgrywa ogromną rolę jeżeli chodzi o określenie jakości wyrobu. Ilość i jakość kieszeni, przegródek, systemy regulacji pasa czy nogawek – to wszystko pozycjonuje ubranie w hierarchii jakości! Precyzyjny krój, dopasowany do sylwetki pomaga jak nic innego – praca nie męczy, gdy ruchy nie są niczym ograniczone, gdy odzież nie uwiera lub nie jest zbyt luźna.

Ubrania robocze muszą być wygodne i zapewniać komfort termiczny. Gdy garderoba stanowi „drugą skórę” aktywność w pracy pozostaje przyjemnością. Niemałe znaczenie ma także stylistyka – dziś pracodawcy stawiają na estetykę stroju pracowników. Kolorystyka, wzornictwo, które zachwycają, zapewniają komfort i poczucie satysfakcji.


Zaufany dostawca – bezcenny!

Znajdź sklep godny zaufania, a zyskasz spokój! Ta prosta prawda uwolni cię od ciągłych poszukiwań dostawcy godnego zaufania, zaoszczędzisz czas i unikniesz stresu. W naszym sklepie oferujemy precyzyjnie wyselekcjonowane i sprawdzone produkty. Stawiamy na szeroką rozumianą jakość – od wykonania, użytych materiałów – trwałość, przez bezpieczeństwo, po wzornictwo i estetykę. Zaufaj nam, a wrócisz po więcej!