Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się z nami skontaktować telefonicznie lub mailowo:

(95) 742 02 38 / 793 411 848 w godzinach: poniedziałek - piątek: 900 - 1700 sobota: 900 - 1300

E-mail kontaktowy: kontakt@topbhp.pl

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: 95 742-02-38 / 793 411 848

Darmowa wysyłka od 150 zł  |  Wysyłka w ciągu 48 h

Potrzebujesz pomocy? Kliknij tutaj

Poprawnie zdjęta miara. Jak kupić dobraną odzież roboczą?

Długie godziny w pracy w niedopasowanej odzieży roboczej – koszmar! By zapewnić sobie i swoim pracownikom komfort i pewność na stanowisku pracy, postaw na idealny rozmiar ubioru – zyskasz bezpieczeństwo, spokój i wygodę. Dopasowana, niczym uszyta na miarę garderoba robocza to klucz do efektywnego wykonywania swoich obowiązków.

Gdy zmierzenie garderoby przed zakupem nie jest możliwe, umiejętność prawidłowego zdjęcia miary pomoże!

Oto wskazówki, jak zrobić to profesjonalnie i kupić najlepiej!


1. Po pierwsze – przygotowanie do pomiarów

 • Zanim przystąpisz do mierzenia upewnij się, że centymetr nie jest zbytnio naprężony, ani też rozluźniony. Optymalne jego położenie to naturalne, stabilne naprężenie.
 • Jeżeli masz taką możliwość, poproś kogoś o pomoc – to ułatwi pracę i zapewni precyzję pomiarów.
 • Miary zdejmuj w opinającej bieliźnie, boso.
 • Centymetr w trakcie mierzenie powinien układać się wzdłuż ciała, w prostej linii.

2. Po drugie – Twoje centymetry od stóp do głów

Weź kartę, długopis i notuj wyniki pomiarów. I tak, mierzymy:

 1. wzrost - od bosej stopy do najwyższego punktu głowy
 2. klatkę piersiową - jej szerokość: poziomo w najszerszym miejscu
 3. pas: obwód pasa mierzymy na wysokości pępka!
 4. niższy pas - szerokość w miejscu noszenia spodni
 5. biodra: szerokość pośladków - poziomo w najszerszym miejscu
 6. stronę wewnętrzną nóg: od krocza do dolnej części stopy. Bardzo ważny pomiar dla właściwego umiejscowienia nakolanników!
 7. dłonie - obwód dłoni mierzymy w najszerszym miejscu, od zewnętrza dłoni do zagłębienia poniżej kciuka, między nim a palcem wskazującym. Kciuka nie uwzględnia się w pomiarze!
 8. stopy -  by prawidłowo zdjąć miarę przed zakupem butów stań na kartce i obrysuj stopę. Zmierz na odrysowanym konturze stopy odległość między piętą, a czubkiem dużego palucha. Dodaj do wyniku potrzebny stopie luz ok. 0,5-1cm (przy intensywnym użytkowaniu buta stopa puchnie!). Odszukaj w tabeli rozmiarów konkretnego producenta uzyskanego wyniku w centymetrach (CM) i odpowiadający tej długości rozmiar EUR lub US.


3. Po trzecie – kup najlepiej

Gdy już miary zostały prawidłowo pobrane, czas na zakupy. Na tym etapie kompletowania odzieży idealnej postaw na sprawdzonego dostawcę. Sklep, który oferuje szeroką tabelą rozmiarów, a przy tym asortyment najwyższej jakości to właściwy kierunek!

Dysponujemy produktami sprawdzonymi, wyselekcjonowanymi i doskonale wykonanymi. Współpracujemy z najlepszymi producentami, którzy  wykorzystują bezpieczne i trwałe materiały, bazując na nowoczesnych technologiach szycia, kroju, wykonawstwa – świetny produkt w dobranym, optymalnym rozmiarze to gwarancja komfortu codziennej pracy.